Snus İçeriği ve Bileşenleri Nedir? Nasıl Üretilir?

Nikotin poşetlerinin yani Snus ürününün 3 Temel Bileşeni vardır;

 

  1. Tütün – Özellikle, her ikisi de tütün tadı veren ancak farklı bir karaktere sahip olan Nicotiana Tabacum ve Nicotiana Rustica. Her bitkinin kendine özgü tadı ve kalitesi vardır.

 

 

  1. Tuz– Tuz pek çok nedenle kullanılır, ancak asıl olanı, tıpkı gıdada kullanıldığı gibi lezzet arttırıcı özellikleri içindir.

 

 

  1. Su – Suyu mükemmel nem seviyesini vermek için imalat sürecinin sonunda eklenir. Burada orijinal ürünlere beyaz ve kuru ürünlere göre daha fazla su eklenecektir.

 

 

 

İlk mükemmel tütün bitkisi olgunlaştığında ve hasat edilmeye hazır olduğunda, bitkinin mükemmelliğini sağlamak için zaten birçok adım atılmıştır. Snus üretim sürecinin geri kalanı aşağıdaki adımlara ayrılabilir:

 

  1. Tozhaline getirme – Tütün yaprakları gereken özel öğütme için öğütülür, tüm ürünlerin kendi öğütülmesi vardır ve genellikle farklı gevşek snus türleri veya porsiyonlu türler arasında büyük bir fark vardır. Öğütme daha sonra kaba, orta veya ince öğütme olarak sınıflandırılır.

 

  1. Üretim– Bu, karışıma tuz, su ve herhangi bir tatlandırıcının eklendiği adımdır. İşlem sırasında ve her yeni malzemeyi eklemeden önce birçok kez kalite kontrolüne tabi tutulan büyük bir adımdır.

 

 

  1. Paketleme– Burada gevşek snus, büyük bir buzdolabına yerleştirilmeden önce optimize edilmiş kutulara yerleştirilir ve porsiyonlu snus, söz konusu soğutma alanına girmeden önce ince porsiyonlu poşetlere bölünür.

 

Bir yanıt yazın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?